Prostor pro vaše dotazy.  Formulář na vložení dotazu najdete dole na stránce.

Diskusní téma: zubní náhrady

Zubní náhrady

Irena Jabůrková 22.09.2018
Dobrý den,prosím Vás o názor na mé zubní protézy,které mám zhotovené cca jeden a půl roku.Horní celková,ve spodní 3 zuby.Se zuby se nenajím,ihned se mi pod ně dostane jídlo a po pár minutách je musím vyndat.Pokud je mám v ústech pouze "pro parádu,"tak mi drží pouze hodně přilepené a udělají se mi bolestivé otlaky,mám pocit,že nemohu dovřít pusu,mluvím dobře.Paní dr.je příjemná,milá a asi již desetkrát mi za tu dobu něco obrušovala a doplňovala,ale je to stále na nic.Dle ní nemám žádné lože a protéza se vůbec nepřicucne.Mé návštěvy jsou nám již oběma nepříjemné,protože to je stále dokola,říká,že má obavy,že mi ani zhotovení nových protéz situaci nevyřeší.Vzhledem k mým nemocem,se mi nechce jít na nějaké plastiky a velké zásahy v ústech.Protézy používám pouze na dobu mezi lidmi,jsem zoufalá.Vaše odpovědi,jsou mi balzámem na duši,vím že mne zázračně nezbavíte mého problému,ale uvítám radu pro obyčejnou ženskou,která si ráda zaplatí nové,ale funkční klapačky.Je mi 63 let,bydlím u Kladna a 25 let užívám prednison a 4 roky warfarin.Moc děkuji za Váš názor jestli jde situace řešit.
S pozdravem Irena

Re: Zubní náhrady

Jiří Sedláček 23.09.2018
V pátek jsem byl na úžasné přednášče MUDr.Zvolánka kde ukazoval na videích a fotografiích jak vytváří funkční celkové totální náhrady. Ukazoval, že i když je špatné lože, nízká dáseň, tak jde udělat celková náhrada která velmi dobře drží v ústech. Jeho protéza stojí 20 tisíc korun. Říkal jsem si ale, že jeho postup je tak precizní a materiálově a především časově tak drahý, že cena 20 tisíc je ještě velmi nízká. Ukazoval že na konečný výsledek mají zásadní vliv především všechny ordinační fáze, tedy první otisk, individuální lžíce a druhý otisk společně se správnou registrací skusu a mnoho dalších důležitých pravidel které prakticky nikdo u nás nedělá. Ten důvod je jasný. Totální náhrada je ze zákona plně placená zubní náhrada pojištovnou. Ale pojištovna lékařům zaplatí za jednu protézu cca 1500,-korun!!!!!!!!A zubní lékaři nesmí dovybírat od pacientů žádné doplatky. 1 500 korun je částka která MUDr.Zvolánkovi pokryje náklady maximálně na první otiskování. Pokud stát, respektive pojištovna nutí zubní lékaře zhotovovat celkové protézy za 1500 korun, ta odpovědnost za tyto mizerné a nefunkční protézy nese právě stát a pojišťovna. MUDr.Zvolánek se učil zhotovovat tyto náhrady u několika světových odborníků a tento postup zdokonaluje několik let. Vytvořit takovou náhradu je opravdu umění.
Je mě moc líto, že vám takto odpovídám, protože to vůbec není váš problém a nemusí vás to zajímat. Ale jsem si jistý, že většina lidí, kteří se nemůžou najíst, by ráda zaplatila 40 tisíc za kvalitní, funkční a estetické zubní náhrady.
Měl jsem na té přednášce naše šikovné zubní techničky a jednoho našeho spolupracujícího lékaře a budeme se snažit jeho postup aplikovat do praxe. MUDr.Zvolánek má ordinaci v Plzni, doporučuji vám se na něho obrátit. Budete to mít blíž než k nám. Každopádně váš problém by měl být řešitelný.

Re: Re: Zubní náhrady

Irena Jabůrková 23.09.2018
Velmi děkuji za rychlou a chápající odpověď,určitě to u MuDr.Zvolánka zkusím.
S pozdravem Irena

Re: Re: Re: Zubní náhrady

Jiří Sedláček 26.09.2018
Budu rád když mě napíšete na mail jak jste dopadla.

zubni nahrada

jana 15.09.2018
Byla by pro mne vhodna zub nahrada deflex na horni celist kde mam 3cepy a 2 zuby vlastni a jaka asi cena dekuji

Re: zubni nahrada

Jiří Sedláček 19.09.2018
Netuším čemu říkáte 3 čepy. Obecně těžko může kdokoli indikovat vhodnost typu protézy na základě písemného dotazu. Musí vás vidět osobně zubní lékař.

Rebaze horní protézy - cena

Miluše Dvořáková 11.09.2018
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kolik by mě stála rebaze horní snímatelné protézy, ve které jsou 3 čepy, nebo hradí VZP?
Děkuji Dvořáková

Re: Rebaze horní protézy - cena

Jiří Sedláček 12.09.2018
Neumím vám přesněji odpovědět protože pojišťovna to platí jenom za určitých podmínek a myslím že jenom částečně. A především každá ordinace má jiné náklady a tedy i jiné ceny, takže cena se může hrubým odhadem pohybovat od 1 do 3 tisíc.

Zubní náhrada deflex

Taťána Bujárková 07.09.2018
Dobrý den, získávám informace o zubní náhradě deflex, mám v horním patře celkem 6 zubů: levá strana 1,2, pravá strana 1-4. Na levé straně mám celokeramický můstek 3-6, který zlobí a už 2x mi vypadl, možná také díky zánětu u obroušeného špičáku, který už téměř celý chybí. Chtěla bych se proto zeptat, zda by v budoucnu byla řešením částečná náhrada deflex a jaká by byla přibližná cenová relace této náhrady.Popřípadě, zda je možné i jiné řešení. Blíží se mi důchodový věk a pracuji ve školství. Děkuji předem za odpověď.

Re: Zubní náhrada deflex

Jiří Sedláček 09.09.2018
těch možností je mnoho a pružná protéza je jedním z nich. Cena se může pohybovat od 5 tisíc až třeba po 25 tisíc, záleží na konkrétní zubní ordinaci a jejich kalkulacích.

Péče o korunku

Lucie 30.08.2018
Dobrý den, mám týden udělanou korunku na šestce, chtěl a js se zeptat jestli si můžu prostor mezi zuby čistit dentalni niti? Nemůže dojit např k vypadnutí korunky???

Re: Péče o korunku

Jiří Sedláček 31.08.2018
Mezizubní prostor si naopak musíte čistit. Můžete nití ale ještě lepší je mezizubní kartáček. Na tomto webu v části pro pacienta - hygiena najdete video ve kterém je to názorně předvedeno.

Zubní náhrada fix.

Petra 20.08.2018
Dobrý den,

jak jsem pochopila z Vašich odpovědí, můj stomatolog by mě měl u Vás objednat na konzultaci ? Nejsem zrovna přesvědčená o kvalitě zubní laboratoře svého stomatologa.Jak probíhá konzultace, hradí konzultaci pojišt'ovna, je jedno jak se nakonec rozhodnu?
Děkuji za odpověd'

Re: Zubní náhrada fix.

Jiří Sedláček 21.08.2018
Stomatolog vždycky rozhoduje o tom která laboratoř pro něho zhotovuje zubní náhrady. Můžete se s ním samozřejmě domluvit že máte přání aby vám udělala vaše zuby jiná laboratoř, konečné rozhodnutí je ale na něm. Přece jenom on odpovídá za celou zubní náhradu a je logické že spoléhá na laboratoř se kterou je spokojený. Jinak konzultace se u nás v laboratoři ani v ordinaci neplatí.

prosba

Monika 13.08.2018
Dobrý den, mám předkus a velkou kazivost zubů. Zuby se mi rozpadávají. Třeba i zdravý zub se mi ulomil a uvnitř byl zkažený. Na spodní čelisti mám již pouze zuby od jedničky po pětku a pak jednu 8 a velmi křivé jedničky (jdou přes sebe). Horní zuby jsou všechny na rozpadnutí. Pokud se zuby již nezachrání a dělá se zubní náhrada, je možné upravit třeba i ten předkus tak, aby se zmenšil a nebo naopak bude problém ještě větší? Má zubní lékařka se snaží být milá, ale nebývám s její prací spokojená a často z ní cítím nervozitu když něco déle trvá. Hledám tedy pomoc jinde a po dlouhém hledání jsem našla Vaši zubní laboratoř. Z Vašich odpovědí na otázky jsem nadšená, protože poprvé se setkávám se snahou pomoci lidem. Navštívila jsem náhodně dvě kliniky v Praze, ale tam je zajímají mé peníze a ne můj problém. Udělali mi rentgen a pak už jen počítají a nekonzultují nic se mnou, jako bych tam ani nebyla. Ráda bych využila vaše služby, jak tedy mám nyní postupovat? Mám se u vás objednant na konzultaci, nebo se nejprve zaregistrovat u stomatologa, který spolupracuje s vaší laboratoří a ten už vše naplánuje? Doporučil by jste mi, prosím, nějakého stomatologa? Jsem od Benešova u Prahy. Pokud bude třeba, budu dojíždět k vám do Brna. Mohu emailem zaslat i můj 3D rentgen. Velice děkuji za odpověď.

Re: prosba

Jiří Sedláček 14.08.2018
Rozumím vám, zázraky dělat neumíme ale třeba vám budeme umět pomoci. Rozhodně pošlete rentgen na můj mail a zubní lékař vás poté objedná na konzultaci.

Re: Re: prosba

Monika 14.08.2018
Děkuji za rychlou odpověď a rentgen přeposílám.

Zhotovení definitivní náhrady

Milena Kratochová 12.08.2018
Chci se zeptat, za jak dlouho doporučujete po extrakci zubů definitivní zirkonový můstek? Mám zatím provizorní můstek a špatně se mi s ním mluví. Děkuji

Re: Zhotovení definitivní náhrady

Jiří Sedláček 13.08.2018
Zahojení dásní trvá zhruba 2 měsíce, takže po této době kdykoli.Doporučuji ale ihned udělat pěkný frézovaný PMMA můstek kterým si vyzkoušíte tvar a barvu budoucího můstku. Navíc se vám s ním bude mluvit ihned lépe když bude udělaný správně. Jinak hrozí že vám takto blbě udělají i definitivní můstek a to už by byl větší problém.

zensky

kamilka 11.08.2018
dobry den. mam dotaz pred 10 ti dny jsem byla na vitazeni vsech hornich zubu takze mi sili i dasne pan Dr mi dal zubni protezu kterou si ale snazim jak muzu nasadit. ale mesedi mi podle miho jak ja bych chtela, mam to strasne bolestive kdyz jsi ji nasadim, nevim jestli je to tim ze mam zasitou i dasen nevipadli mi jeste stehy, a nebo jestli nejde Jen o zvik...dekuji za vas nazor
Záznamy: 61 - 80 ze 1013
<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Přidat nový příspěvek

Adresa 

Jiří Sedláček
Veveří 456/9
602 00 Brno
IČO: 49466186

Kontakt 

tel.: +420 777 553 226    Jiří Sedláček
tel.: +420 543 242 845    recepce
tel.: +420 543 216 209    recepce
e-mail: sedlacek@jslab.cz

JS Lab v síti


copyright 2016 JS Lab