Prostor pro vaše dotazy.  Formulář na vložení dotazu najdete dole na stránce.

Diskusní téma: zubní náhrady

Re: Re: Re: Re: Pružná náhrada

Naďa 27.12.2018
Děkuji, jde mi především o podporu zubů horní čelisti. Po extrakci jsem dnes 6 den, zubař mi sdělil, že hojení trvá 6 měsíců, pak mi udělá rengen. Zdá se mi ta doba dlouhá, proto hledám řešení na netu. Jsem z Vysočiny, do Brna 100 km, ale zuby třeba prozatímní bych měla ráda. Asi budu nucena hledat zubaře, neboť ani zákonem stanovená prevence po 6 měsících nelze, prý moc pacientů ☹️. Prosím ještě o sdělení, jaká je doba vhodná po extrakci pro náhradu nebo ev. implantát. Moc děkuji a vážně zvažuji objednávku k Vám. Svobodová.

Re: Re: Re: Re: Re: Pružná náhrada

Jiří Sedláček 29.12.2018
Většinou se dá zubní náhrada udělat zhruba po dvou měsících. A implantáty se zavádějí i v den extrakce, těch metod je hodně a vývoj jde dopředu velmi rychle.

Poděkování

Ludmila Svancarova 18.12.2018
Dobrý den, chci touto cestou poděkovat za přívětivý postoj a pečlivou práci MUDr. Kahánkovi a zubní techničce paní Málkové, která se neuvěřitelně snažila, aby vše bylo v pořadku a já byla spokojená, coz se stalo. Zubní techničky by si zasloužily pro jejich náročnou práci větší prostor. Přeji hodně úspěchu, ať se vám vše daří. Švancarova Ludmila

Re: Poděkování

Jiří Sedláček 20.12.2018
děkujeme paní Švancarová. Máte pravdu, takové techničky jako je paní Málková si opravdu zaslouží velké uznání a já se snažím aby ho i měli. Podobné reakce jako je ta vaše je také naší velkou odměnou a i proto to děláme.

Možnosti celkové náhrady horního patra.

Dagmar 12.12.2018
Dobrý den, mám částečnou zubní náhradu na horním patře.Mám zuby po trojku vpravo i vlevo. Po několikaletém používání náhrady se mi rozestoupily zuby a udělal se mi předkus. Špičák vlevo se hýbe a vystupuje. Je otázkou krátké doby, kdy bude muset jít ven. Jaké mám možnosti úpravy? Musí jít ven i ostatní zuby pro celkovou náhradu? Děkuji za odpověď.

Re: Možnosti celkové náhrady horního patra.

Jiří Sedláček 13.12.2018
Nechat si vytrhnout zub je vždy až poslední možnost. I když vám zubař chce zub trhat, rozhodně doporučuji vyhledat zubaře paradentologa a nechat si zkonzultovat nezbytnost trhání zubů s ním. Mockrát jsme takto zachránili zuby. Jakýkoli zub nebo kořen zubu totiž výrazně pomáhá s fixací protézy v ústech. Celkové protézy není žádná výhra, máte zakryté patro, hůř cítíte chuť, horké, studené atd. ale především velmi často lidé musí používat různé lepidla z lékáren aby protézy drželi. I když se zachová jenom kořen zubu, výrazně to pomůže, zhotovíme hybridní nebo teleskopickou náhradu a ty velmi dobře drží i na jednom zubu. Ideální jsou samozřejmě 2 nebo 4 zuby a více.

Dočasná celková horní náhrada

František 03.12.2018
Dobrý den,Mám po extrakci horních zubů,nechal jsem si po domluvě s lékařem vyrobit dočasnou náhradu než bude zhotovena po novém roce stálá.Nosím ji každý den,ale neustále ji musím jakoby přisávat.Čím bych ji mohl prosím přilepit na to nošení přes den.Zuby mám vytržené týden.Děkuji za radu.

Re: Dočasná celková horní náhrada

Jiří Sedláček 04.12.2018
Zeptejte se v lékárně, nemám o těchto přípravcích přehled. Máte takzvanou imediátní náhradu která se zhotovuje v laboratoři před vytržením zubů, takže většinou není přesná a spíše nedrží. Můžete se také s doktorem domluvit na novém otisku a rebazi zpřesnění této protézky. Po zahojení, vetšinou po dvou měsících vám udělají přesnou náhradu která už musí držet dobře.

Cena keramickych mustku

Jana 03.12.2018
Pekny den, take me zajima jaka je asi cena jednoho nahradniho zubu pri mustku z keramiky. Budu potrebovat mustek o 4 zubech. A pak jeste dotaz zda existuje i nejaka levnejsi varianta kdy venkovni cast zubu je z keramiky a vnitrni z nejakeho jineho materialu. Jaka je pak odhadem cena? Dekuji.

Re: Cena keramickych mustku

Jiří Sedláček 04.12.2018
Cena jednoho zubu z keramiky se průměrně pohybuje mezi 4 a 10 tisíci korunami. Existuje levnější varianta, kov potažený plastem ale to je opravdu velmi nekvalitní varianta která už ani není na výrobní náklady o moc levnější, nyní s rozvojem moderních technologií už spíše naopak, jenom ti lékaři a technici kteří neumí počítat jí prodávají levně z nějakých historických důvodů. Jediná smyslupná varianta je PMMA můstek který je také z plastu ale frézuje se z továrně vytvořených disků na CNC strojích takže cena je nižší - není tam tolik lidské práce která je nejdražší.

Keramický můstek

Irena 01.12.2018
Dobry den, v pravo nahore mi chybi 2 zub. Mam udelany mustek z nejake pryskyricektery je nasazen jen na 3 zub. Protoze se 3.zub jiz kyve, chtela bych novy mustek. Zrejme se bude muset zbrousit a 4, aby byl zafixovany na dvou zubech. Muzete mi prosim napsat pribliznou cenu tohoto mustku? Staci mi jen řádové +- abych mela predstavu kde se to asi pohybuje. Dekuji

Re: Keramický můstek

Jiří Sedláček 04.12.2018
Záleží na materiálu a lékaři, cena je cca 3 - 10 tisíc za zub.

náhrada horní pravé 7

Božena 21.11.2018
Dobrý den,
chci se zeptat, zda je možné po vytržení horní pravé 7 udělat náhradu asi celokeramiku.8 mě vůbec nevyrostly a jelikož mi bude za týden 68 let už nevyrostou. Mám již náhradu levé dolní 7. A po dnešním vytržení horní pravé 7 na můj dotaz pan doktor řekl, že se náhrady 7 nedělají.Byla jsem z toho rychlého zákroku tak zaskočena, že jsem dále nenaléhala, ale teď bych ráda věděla,zda opravdu není možná náhrada. Ještě doplňuji, že zub se kýval a pan doktor řekl, že hrozí zánět a zub musí ihned ven, že by to bylo nebezpečné. Tak jsem bez 7, ale náhradu bych chtěla. Je to možné? Ta dolní 7 mě bolela daleko více, pan doktor mě asi 2 měsíce ošetřoval a pak mi dal keramickou náhradu na kovové dříky zasazené v dásni /bohužel popisuji laicky/.Náhrada asi 3 roky v pořádku, nemám žádné potíže. Proto bych chtěla i tu horní pravou 7 nahradit. Jinak mám zuby vzhledem k mému věku zachovalé /8 plomb, z toho 2 maličké/. Děkuji moc za radu a snad se mohu těšit na odpověď na e-mail herzigova.bozena@seznam.cz

Re: náhrada horní pravé 7

Jiří Sedláček 22.11.2018
Protože vám 7 vytrhnul tak aby šla udělat na tu 7 korunka musí se tam dát napřed implantát. Toto se dělá. Jinak opravdu se spíše snímatelná náhrada jenom kvůli jednomu zubu takto vzadu nedělá. Další variantra je můstek - tedy obrousit 5 a 6 a na těchto dvou zubech se pověsí ta 7.

Celokeramicke korunky

Dagmar 16.11.2018
Vážený pane Sedláčku,

na úvod Vás moc zdravím. Již před několika lety jsem si u Vás nechala zhotovit zirkonovou korunku, nyní bych se na Vaši laboratoř ráda obrátila znovu.

Trápí mě moje přední zuby - celkem 6 ks vrchních. Chtěla bych si nechat udělat nové, celokeramické.

Mohl byste mi, prosím, doporučit dobrého zubaře (z Vaší zkušenosti), který je odborníkem, dělá precizní práci a má náturu na bojácné pacienty?

Slyšela jsem (četla) velmi dobré recenze na pana doktora Petra Kahánka. Nebo uvažuji o klinice Modec na Viniční, která se prý zaměřuje především na estetickou stomatologii.

Dale zda je lepsi zirkon nebo Emax, frontalni zub mam mrtvy, tmavy, tak aby neprosvital. Mam na jednicce zirkonovou korunku, a zda se mi, ze tmavsi pahyl prosvita. Jak je to možné? Byla bych Vám moc vděčná za radu. Dekuji.

Re: Celokeramicke korunky

Jiří Sedláček 16.11.2018
Určitě vám doporučuji Dr.Kahánka. Objednejte se na konzultaci zde: https://www.jslab.cz/pro-pacienty/zubni-lekari/

Vivaflex

Pavla 15.11.2018

Pavla 12.11.2018

Děkuji za odpověď,ale vlastně jsem se nedozvěděla v čem je výhoda zubní náhrady z vivaflexu než z deflexu.Prosím ještě informaci, zda někdo v Ostravě nebo okolí
pracuje z vivaflexem. V případě, že nikoliv a rozhodla bych se nechat si zhotovit zubní náhradu u Vás, co tři roky bych musela navštívit laboratoř v Brně ? Ještě se chci zeptat zda cena 6900,-Kč za částečnou horní a 6900,-Kč za částečnou spodní náhradu platí. Děkuji za odpověď.

Odpovědět

Re: Vivaflex

Jiří Sedláček 16.11.2018
Já se omlouvám ale je to moc otázek. Zavolejte mě na telefon, to bude rychlejší...nemám moc času nyní.

Boule

Petr 14.11.2018
Dobrý den,

měl bych menší dotaz,již rok a půl mam od svého zubaře udělanou kermaickou náhradu na celé horní patro,je postavena asi na 6 zubech. Předevčírem se mi však udělala z ničeho nic taková bulka na horním patře asi centimetr nad posledním zubem náhrady na patře. První den mi kvůli tomu nešlo moc polykat,druhý den to bylo o něco lepší,ovšem boule tam furt je a když na ní najedu jakzykem nebo prstem tak je zkrátka cítit.Myslel jsem,že to je nějaký aft,nebo puchýř,ale je divné,že již třetí den se to moc nezmenšuje. Napadlo mi,jestli se nedostal zánět pod tu náhradu(zub na kterém náhrada stojí). Skousnutí atd mi nebolí vůbec,pouze polykání nebo když jím a nebo když na to zkrátka najedu jazykem. Jelikož nemám teď šanci se dostat k mému zubaři,tak bych poprosil o radu,jestli je to možné a nebo jestli počkat třeba ještě dva dny jestli boule sama odejde? Díky moc za odpověď

Re: Boule

Jiří Sedláček 15.11.2018
To opravdu není dotaz na mě, nejsem lékař. Ale ani lékař to podle písemného dotazu nezhodnotí. Opravdu musíte navštívit zubní ordinaci.
Záznamy: 21 - 40 ze 1013
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek

Adresa 

Jiří Sedláček
Veveří 456/9
602 00 Brno
IČO: 49466186

Kontakt 

tel.: +420 777 553 226    Jiří Sedláček
tel.: +420 543 242 845    recepce
tel.: +420 543 216 209    recepce